השכרת רכב בקפריסין

 

קפריסין - רקע כללי

האי קפריסין הוא השלישי בגודלו מיתר האיים בים התיכון. התרבות, כמו גם השפה, המנטליות והאוכל זהים לחלוטין לאלו שביוון, וזו הסיבה שרבים מכנים את קפריסין כ"בת משפחה" של יוון.
האקלים בעיר קפריסין זהה במידה מסויימת לאקלים השורר בישראל - בקיץ חם ויבש ואילו בחורף גשום וקריר. עיר הבירה של קפריסין ניקוסיה, נתונה לשליטה של טורקיה בחלקה ובחלקה הנותר לשליטה של יוון. העובדה שהאי מבודד גרמה לצמיחה של מעל 1,800 זנים שונים של צמחים, במימי האי שוחים להם כ- 200 זנים שונים של דגים, צבי ים, דו חיים ועופות מגוונים.
מטבע מקומי – אירו
עיר בירה – ניקוסיה
אוכלוסייה – 1,172,458  נפש
הפרש שעות מישראל – לא קיים הפרש שעות בין שעון ישראל לשעון קפריסין
 
 

השכרת רכב – קפריסין

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון כאשר אתם מתכננים לבצע השכרת רכב בחו"ל הוא הנהיגה בתחנת היעד. בשונה מישראל הנהיגה בקפריסין מתבצעת בצידו השמאלי של הכביש (כנהוג במורשת הבריטית). התחבורה היחידה הפועלת באי היא תחבורה ציבורית המספקת קווי נסיעה בין הערים המרכזיות, או לחילופין מוניות שרות.
התחבורה באי אינה מפותחת ולא קיימת תנועת רכבות כיאה למדינות האירופאיות ועל כן הגישה ממקום למקום אינה נוחה. בכדי שתוכלו להפיק את המרב מהטיול שלכם ולמקסם את הנוחות ואת ההנאה, הנכם יכולים ואף מומלץ להשכיר רכב. השכרת רכב בקפריסין מאפשרת לכם לטייל בקצב שלכם ובנוחות שלכם, מבלי שתהיו תלויים בתחבורה הציבורית או לחילופין בהוצאות גבוהות עבור מוניות.
את הרכב תוכלו להזמין כבר מישראל ולחילופין הנכם יכולים להגיע אל האי ולבצע את ההשכרה בשדה התעופה או בתחנות השרות הפזורות ברחבי האי. הרכב אותו תשכרו יאפשר לכם למצות את השהות באי ולבקר באתרים שונים ואטרקציות מגוונות. ההגעה ממקום למקום באי יכולה להתבצע באמצעות מערכת הניווט שברשותכם, או לחילופין זו שתשכרו יחד עם הרכב, אך גם אם אין ברשותכם מכשיר ניווט, אל לכם לדאוג משום שהקפריסאים דוברים את השפה האנגלית היטב, כך שאתם יכולים להיעזר בהדרכתם. 
 

תיירות בקפריסין

מרבית מההכנסה של קפריסין מושתתת על תיירות ועל כן תקציב רב מושקע מצד האי לפיתוח ועידוד התיירות. בכל שנה מגיעים אל האי כ- 2.4 מיליון תיירים מרחבי העולם ובעיקר בתקופה החמה יותר, המתחילה באביב ומסתיימת בסתיו. בתקופת החורף האי מתרוקן מתיירים וניתן אף להבחין במלונות ועסקים רבים הנסגרים כליל. מרבית מהתיירים מגיעים מאנגליה ולא מעט ישראלים המחפשים לעצמם חופשה בחו"ל בעלויות משתלמות. האי קפריסין אינו כולל סיורים וארכיאולוגיה וזאת משום שהם לא קיימים באי. מרבית מהתיירות מושתתת על חופיה המרהיבים של קפריסין, על התרבות הקולינרית והפולקלור היווני לרבות בתי קפה, מסעדות, מועדונים ופאבים – לרוב, התיירים מגיעים אל האי בכדי למצוא שלווה ורוגע או ליהנות מחיי הלילה והבילויים השונים. בחלק המצוי בשליטה הטורקית האטרקציות מוגבלות יותר והפעילות העיקרית מסתכמת בבתי הימורים שמצליחים גם הם למשוך לא מעט תיירים.

מסלולי טיול מומלצים בקפריסין 

מסלולי טיול רבים מומלצים באי קפריסין, כך שעליכם רק לבחור במסלול בו אתם רוצים להתנסות.
בעיר ניקוסיה : המוזיאון האתנולוגי – מבנה מהמאה ה- 18 מרהיב ומלא השראה, המוזיאון הביזנטי וגלריות האמנות – המוזיאון מאפשר לכם להתרשם ממאות אייקונים שנצברו מהמאה ה- 9 עד המאה ה- 18 ואילו בגלריות תהנו מציורי שמן מרהיבים, מפות ועוד. כנסיית Chrysaliniotissa – כנסייה ביזנטית עתיקה, יש אומרים שהיא נבנתה בשנת 1450 באמצעות המלכה הלנה פלאולוגוס ועוד.
בלמיסול: מומלץ לבקר בטירת קולוסי, בקוריון – עיר ממלכה עתיקה, מוזיאון קוריון – מכיל פריטים ארכיאולוגים, מקדש אפולו ועוד.
בלרנקה: במוזיאון הארכיאולוגי – תתרשמו מפריטים מהתקופה הניאוליטית ועד לתקופה הרומית, במוזיאון ימי הביניים של לרנקה הממוקם במבצר לרנקה, בכנסייה  Lazaros Agiosשל הקדוש לזרוס ועוד.