השכרת רכב בפורטוגל

פורטוגל - רקע כללי
 

פורטוגל הינה מדינה השוכנת בחלקו המערבי של חצי האי האיברי, כאשר היא מערבית לספרד, עמה היא חולקת גבול משותף – נהר דורו, אשר משמש את הגבול בין שתי מדינות אלו לאורך כ – 100 קילומטר. בגבולה המערבי והדרומי שוכן האוקיינוס האטלנטי ובו נמצאים האיים האזוריים ואיי מדיירה, אשר נמצאים תחת ריבונותה. לפורטוגל היסטוריה מפוארת, כאשר מיקומה האסטרטגי אפשר לה להיות מעצמה ימית, כאשר גילתה את הנתיב הימי מאירופה לדרום אמריקה ולהודו. כך למעשה, שלטה פורטוגל בעברה בשטחים רבים באזורים אלו, תוך שהיא שולטת על עיקר המסחר בין אירופה למזרח הרחוק והודו.

מטבע מקומי – יורו

שפה מדוברת – פורטוגזית

אוכלוסיה – 10 מיליון תושבים, המכונים פורטוגלים

עיר בירה - ליסבון

 

 

השכרת רכב בפורטוגל – יותר לחוות יותר ליהנות


פורטוגל הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 1986 מה שהופך אותה, בדומה למדינות אירופאיות רבות, לשער בעבור התיירים לבקר במדינות נוספות, כאשר הראשונה היא כמובן ספרד, הצמודה לפורטוגל מצידה המזרחי. בעוד שיש במדינה תחבורה ציבורית מסודרת ואתם יכולים לקנות כרטיס מרוכז למספר ימים, לשימוש באמצעי התחבורה השונים, אנחנו היינו ממליצים לכם לשכור רכב. מדוע? השכרת רכב בעיר הבירה, ליסבון, תאפשר לכם לראות כל כך הרבה יותר מהמדינה המופלאה הזו. והאמת? אתם גם לא צריכים לחכות להשכרת רכב בחו"ל בכלל, כאשר אתם יכולים לעשות זאת עוד מהארץ.


לשכור רכב לפורטוגל – עוד מהארץ!


אז למה כדאי להתכונן מבעוד מועד ולהזמין רכב מושכר לפורטוגל כבר מהארץ? כי כפי שאתם בוודאי יודעים, בכל חברה להשכרת רכב, השכרה מ"עכשיו לעכשיו" של רכב מתבצעת על בסיס הרכב הפנוי בעת ההזמנה. ולכן, הזמנה מבעוד מועד תאפשר לכם להזמין מראש דגם מסוים שאתם מעדיפים, כך שישמר עבורכם. הזמינו מראש רכב לפורטוגל וטיילו במדינה כמו מקומיים – בלי לחכות לאוטובוס, בלי לבדוק מתי הרכבת הקרובה ובלי להתאים את לוח הזמנים של הטיול שלכם לתחבורה הציבורית. מה גם שכמו בכל מקום אחר בעולם, התחבורה הציבורית לא מגיעה לכל מקום, כך שעם רכב אתם חופשיים לפתוח מפה ופשוט לנסוע לאן שמתחשק לכם.


כללי הנסיעה בפורטוגל


אז כמה מותר לנסוע והאם חוקי התעבורה דומים לאלה של ישראל? כמובן שחוקי התעבורה הבסיסיים דומים לאלה של ישראל, כמו בכל מקום בעולם. מה שכן שונה בפורטוגל, היא המהירות בה תוכלו לנסוע, כאשר יש הבדל משמעותי בין אלה שיבחרו לנסוע בכבישים הרגילים ואלה שיבחרו לנסוע בכבישי האגרה. כבישי האגרה הם יקרים באופן יחסי – אבל אם אתם נוסעים בין מדינות וזמן הטיול שלכם מוגבל – תוכלו לנסוע מהר יותר (עד 120 קמ"ש) כך שתגמעו מהר יותר את הדרך בין עיר לעיר. אם יש לכם יותר זמן, מומלץ לוותר על כבישי האגרה לנסוע בדרכים שעוברות לצד עיירות קטנות. אמנם מהירות הנסיעה באזורים אלו מוגבלת בין 50 ל – 100 קמ"ש, אבל לאן אתם יכולים כבר למהר כשאתם נוסעים בנופים פסטורליים וכפריים הפרוסים עד לאופק?