השכרת רכב בארה"ב

השכרת רכב בארה"ב – מה חשוב לדעת?
 

השכרת רכב בחו"ל ובארה"ב בפרט, היא חלק בלתי נפרד מהחוויה האמריקאית. אחת המדינות המרתקות והגדולות ביותר בעולם מספקת למבקרים בה מגוון רחב של אפשרויות, החל מפלורידה שטופת השמש ועד לניו-יורק התוססת בחוף המזרחי, עבור בנופים ובמישורים של המיד-ווסט וכלה בלאס-וגאס, לוס אנג'לס והחוף המערבי – בארה"ב תוכלו למצוא הכול מהכול. הדרך הטובה ביותר להכיר את ארה"ב היא באמצעות השכרת רכב ונסיעה לכל אורכה ורוחבה.

 

 

 

הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת בקלות וביעילות:

 

מחיר ביטוח לרכב - בארה"ב חשוב להקפיד שמחיר השכרת הרכב כולל בתוכו את כל הביטוחים: ביטוח נזק, ביטוח גניבה, ביטוח צד ג' וביטול השתתפות עצמית. מומלץ בארה"ב להגדיל את הביטוח של צד ג' עד 1 מיליון דולר.

 

נהלים ומדיניות – במידה שהשכרת הרכב מתבצעת במדינה אחת וההחזרה במדינה אחרת, ייתכן שתצטרכו לשלם על כך תוספת שלעתים הופכת את התהליך ליקר ולא משתלם. יש לבדוק כל מסלול ומסלול. בנוסף, זליגה לתוך יום השכרה נוסף – כלומר חריגה במספר שעות ממועד ההחזרה –תגרום לקנסות יקרים. על כן, חשוב לתכנן את המסלול בהתאם לתכניות וללוח הזמנים העומד לרשותכם – פעולה שיכולה לחסוך חלק ניכר מן ההוצאה.
 

תדלוק עצמי – ברוב תחנות הדלק בארה"ב ניתן למצוא משאבות לשירות עצמי (Self Service). הקפדה על תדלוק עצמי, בטווח הארוך, תוזיל משמעותית את ההוצאה הכוללת על הדלק. כמו כן, חשוב לזכור כי המחירים משתנים ממקום למקום בארה"ב, לכן שווה לעשות שיעורי בית ולבדוק איפה הכי משתלם לתדלק – בררו איפה נמצאות תחנות הדלק המשתלמות ביותר, הן מבחינת הכבישים והן מבחינת המדינות שבהן תבקרו. Hertz מציעה לכם תכנית השכרה שכוללת מיכל דלק ראשון חינם.
 

GPS– אמנם נתפש כהוצאה נוספת, אך בשורה התחתונה הוא חוסך לא מעט כסף לרבים מהנהגים, על אחת כמה וכמה כשמדובר במדינה עצומה כמו ארצות הברית, שבה כל סטייה מהדרך או פנייה לא נכונה עלולה להסיט אותנו מהמסלול לאורך קילומטרים רבים, ולבזבז דלק יקר.
 

חוקי תעבורה – הגבלת מהירות היא עניין משתנה ממדינה למדינה, והיא נאכפת ביד קשה באמצעות מכמונות מהירות ומארבים משטרתיים. חשוב לנסוע בהתאם לחוקי המדינה שבה אתם נמצאים – נא להיות ערניים לשילוט המתחלף. כמו כן, היו ערים למכסת האלכוהול המותרת על פי החוק – נהיגה בגילופין היא עבירה בוטה של חוקי התנועה בארצות הברית. בנוסף, במקרה שעצר אתכם שוטר אין לצאת מן הרכב או לעורר חשד על ידי תנועות פתאומיות. הישארו לשבת עם הידיים על הגה, היו קשובים והימנעו מכל פעולה שלא נתבקשתם לה.
 

יוצאים לדרך! כל שנותר עכשיו הוא להשכיר רכב, לעבור על הטיפים ולצאת לנסיעה במרחבים העצומים והמרהיבים של ארצות הברית.