השכרת רכב בירושלים

 

ירושלים – רקע כללי

ירושלים היא עיר בירתה של ישראל והעיר הגדולה ביותר בה. נכון לשנת 2014 מתגוררים בעיר כ- 800 אלף תושבים. ייחודה של העיר היא הקדושה שלה למספר דתות שונות: יהדות לנצרות ולאסלאם. בירושלים ממוקמת כנסת ישראל, מצוי בית המשפט העליון, בית ראש הממשלה ומשכן נשיא המדינה. מזג האוויר האופייני בירושלים נע בין יבש וחם בעונת הקיץ ואילו בחורף קריר וגשום.
קדושת העיר לצד יופייה והאתרים ההיסטוריים שבה, הפכו אותה לעיר מיוחדת במינה. הנופים, האוויר, התרבות, הקולינריה וחיי הלילה מושכים אליה מבקרים רבים (הן מתוך מדינת ישראל והן מחוצה לה). לירושלים ערים תאומות ברחבי העולם בין היתר: ניו יורק שבארצות הברית, פראג שבצ'כיה  ואיאבה -שביפן.
כתובות הסניפים:
1. המלך דוד 19 ,ירושלים - טלפון: 02-6231351.
2. ברנדיס 3 ,ירושלים - טלפון: 02-5004147.
 
 

תיירות בירושלים

ירושלים היא עיר מתוירת בה מבקרים בממוצע כ- 2.6 מיליון תיירים בשנה לצד כ- 639 אלף מבקרים מישראל. ראשי מדינות ואנשים חשובים אשר מגיעים לבקר בארץ הקודש, בוחרים גם הם ללון בירושלים ועל פי רוב יהיה זה במלון המלך דוד. ירושלים מדורגת על ידי רבים ומובילי דיעה כעיר תיירותית ופנאי שכדאי לבקר בה. תיירים המגיעים לעיר נוהגים לבקר באתרי הקדושה, לקחת חלק בפסטיבלים המתקיימים בה במהלך השנה, לבלות בבפאבים, במסעדות, במועדונים, לבקר במוזיאונים, תערוכות ועוד. לירושלים עושר תרבותי ומיני אטרקציות להציע לתייר הממוצע.

השכרת רכב בירושלים

בירושלים תחבורה יעילה ונוחה בתוך העיר, אך אין דרך נוחה יותר מנסיעה ברכב פרטי. אם אין אתם רוצים להסתמך על תחבורה ציבורית, אתם בהחלט יכולים לשקול את האופציה לשכור רכב וליהנות משהות בעיר בהתאם ללוחות הזמנים שלכם ולנוחות המרבית לה את מייחלים. השכרת רכב בארץ ובירושלים נתונה לשיקולכם ומשתלמת בכל ימות השנה. אם תחליטו, אתם בהחלט יכולים לחלק את הזמן שבין נסיעה ברכב שכור, לבין שימוש בתחבורה ציבורית הכוללת את הרכבת הקלה שנחנכה בקיץ 2011, את האוטובוסים והמוניות בעיר.
בעיר פזורות תחנות דלק רבות לשרותכם, אך עליכם לקחת בחשבון כי עצם היותה עיר קדושה, תחנות הדלק בשבתות וחגים תהיינה סגורות ועל כן עליכם לתדלק את רכבכם מבעוד מועד בכדי להימנע מאי נעימות. עוד כדאי לזכור כי נהיגה ברכבכם השכור אינה מותרת בכל הרחובות בשבתות וחגים ובכדי לא ליצור מהומות, נכון שתתכננו מבעוד מועד את מסלול הנסיעה ולא תתחברו אל הרחובות בהם הנהיגה אסורה בשבתות וחגים מסויימים.
מסלול טיול בירושלים
בירושלים קיימות אטרקציות רבות ומגוונות, לצד מסלולי טיול המתאימים לכל אדם ובכל הרכב. אחת ההצעות האטרקטיביות לסיור וטיול בעיר ירושלים, היא סיור בעיר העתיקה. הסיור בין האתרים הקדושים בהר הבית ובעיר העתיקה, משווים מפגש מרגש עם אווירה ייחודית ומושלמת.
את המסלול תתחילו בכנסיית גת שמנים – המקום אליו הגיע ישו לאחר הסעודה האחרונה והמקום בו נתפס והובא בפני הכהן הגדול, משם המשיכו אל כנסיית מריה מגדלנה – הכנסייה היפה בירושלים, הנקראת על שמה של מריה מגדלנה תלמידתו של ישו, התחנה הבאה תהייה שערי ירושלים, בין היתר: שער האריות ושער האשפות והמשיכו אל מרכז דווידסון - מרכז טכנולוגי חדיש המאפשר לכם לחוות חוויה היסטורית מיוחדת במינה (מרכז דווידסון הוא חלק בלתי נפרד מהגן הארכיאולוגי).
אם נשארו בכם כוחות וזמן, אל תוותרו על מספר אתרים חשובים הממוקמים בעיר. כיפת הסלע – כיפת הזהב, העתיקה בעולם שנשארה במתכונתה המקורית, הכותל – הבנייה המחודשת של בית המקדש מימי רודוס, במנהרות הכותל התת קרקעיות, אשר עוברות תחת הרובע המוסלמי ומהוות את המשכו של הכותל המערבי.