השכרת רכב באירופה - כדאי לדעת

 

ישנן סיבות רבות בגללן משתלם לנו להשכיר רכב בנסיעות השונות לאירופה - השכרת רכב באירופה מאפשרת לנו לצאת מהעיר בכל רגע שמתחשק לנו ולפני לוח הזמנים שלנו ולטייל במרחבים הפתוחים והיפיפיים שיש ליבשת הזו להציע. מדיניות הגבולות הפתוחים ביבשת אפילו מאפשרת לנו לעבור ממדינה למדינה וכך, לחסוך לנו זמן וכסף על טיסות. אבל רגע לפני שאתם ממהרים לשכור רכב לנסיעה הבאה שלכם ביבשת האירופית – יש כמה נהלים בסיסיים לשים לב אליהם כדי להשכיר רכב באירופה.


רישיון נהיגה – ישראלי או בינלאומי?


הדבר הבסיסי ביותר שעליכם לוודא לפני שאתם משכירים רכב באירופה, הוא מהן הגדרות החוק במדינות אליהן אתם נוסעים, מבחינת רישיונות הנהיגה של התיירים בה. בין אם אתם מעוניינים בהשכרת רכב בגרמניה או בהשכרת רכב באיטליה – לכל מדינה ומדינה יש חוקים שונים בנושא. ישנן מדינות בהן רישיון הנהיגה הישראלי מתקבל וניתן להשתמש בו וישנן מדינות שדורשות מהתייר המעוניין בהשכרת רכב להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי. באתר משרד התחבורה תוכלו למצוא פירוט של הדרישות השונות של כל מדינה ומדינה. אבל כך או כך, היינו ממליצים לכם בחו"ל להצטייד גם עם רישיון נהיגה ישראלי וגם עם רישיון נהיגה בינלאומי, שכן ישנן חברות השכרה שיבקשו לראות את שניהם, אפילו אם מדובר במדינה בה הרישיון הישראלי מתקבל לבדו.


לא לשכוח ביטוחי רכב


ביטוח הנסיעות שרכשתם לפני הטיסה לא יספיק ולא יכסה את הוצאות השכרת הרכב באירופה. כשזה נוגע לביטוח על הרכב השכור ישנם שלושה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון – האחד, הוא שלכל מדינה ומדינה ישנם חוקים שונים כשזה מגיע למדיניות ביטוחי רכב. שתיים, שגם לחברות ההשכרה השונות ישנם נהלים שונים בנוגע לביטוחי רכב. שלוש, הוא מהם תנאי הביטוח שמציעות לכן חברות ההשכרה השונות ומה בדיוק הוא מכסה. ישנן חברות השכרה רבות שמציעות ביטוח מצומצם למדי, שבמידה ותאלצו להפעילו, תמצאו את עצמכם עם הוצאות יקרות שלא תכננתם שיהיו חלק מהטיול שלכם. לעומת זאת, חברת הרץ לדוגמה, מציעה ללקוחותיה (בהתאם לכל מדינה) ביטוחי השכרת רכב מקיפים יותר, שמכסים אתכם, את הנוסעים שאתכם ואת הרכב ששכרתם – בצורה רחבה הרבה יותר ובכך מצמצמים את עלויות הביטוח במידת הצורך.


שפה קשה? לא בחוזה השכרת הרכב


ישנם פרמטרים רבים שכדאי להתייחס אליהם בהשכרת רכב. לכן, דבר נוסף שעליכם לקחת בחשבון בעת השכרת רכב באירופה, הוא שבסופו של יום – אתם חתומים על חוזה ומחויבים אליו מבחינה משפטית. במילים אחרות, כשאתם בוחרים חברת השכרה, וודאו שתקבלו את החוזה עליו אתם עומדים לחתום באנגלית או בכל שפה אחרת בה אתם שולטים. רוב החברות הבינלאומיות כמו חברת הרץ למשל, מגישות ללקוחותיהן את החוזה הכתוב גם באנגלית, לא משנה באיזו מדינת הלקוח משכיר את הרכב.
לפרטים נוספים בנוגע להשכרת רכב באירופה, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום בטלפון - 3113*!