השכרת רכב בישראל - איפה כדאי?


לרוב, כשאנחנו חושבים על הסיבות להשכרת רכב בישראל, הדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו הוא פתרון תחבורה אלטרנטיבי, לאלו מאתנו שאין להם רכב פרטי לצד העובדה שאין תמיד אפשרות להסתמך באופן מלא על התחבורה הציבורית בארץ. אבל האמת היא, שישנו שיקול נוסף שכדאי לנו לקחת בחשבון כשזה מגיע להשכרת רכב – היעד. ליעד הנסיעה שלנו יכולה להיות השפעה מרכזית בהחלטה שלנו לוותר על הרכב הפרטי או התחבורה הציבורית – ולהשכיר רכב.


יעדים רחוקים עם הרכב פרטי? תחשבו שוב


בין אם נאהב את זה או לא, אם יש לכם רכב פרטי, אתם בוודאי כבר יודעים שמהרגע שקיבלתם את המפתחות מהסוכנות או ממוכר הרכב – הערך של הרכב מתחיל לרדת. אבל, אנחנו יודעים שישנם דברים מסוימים שיכולים לעזור לנו לוודא שהערך של הרכב שלנו לא יצנח לחלוטין. בין אם זה הקפדה על תחזוקה ראויה, טיפולים שנתיים, נהיגה זהירה ואפילו הקילומטרז'. כי כשהקילומטרז' גבוה יותר – הערך של הרכב הפרטי שלנו, יורד. לכן, כשמדברים על השכרת רכב בישראל ובמידה ומדובר ביעד רחוק כמו אילת או קריית שמונה, שווה לקחת בחשבון את האפשרות לתת לרכב הפרטי שלנו "לנוח" מעט בחנייה ולהשכיר רכב אחר כדי להימנע מהעלאת הקילומטרז', במיוחד כשמדובר גם בנסיעות הלוך ושוב. בנוסף, היעד אליו אנחנו נוסעים יכול להשפיע לא רק על הקילומטרז' של הרכב, אלא גם על הבלאי שלו. כמו לדוגמה, העליות והירידות של ירושלים שיכולות לשחוק את הבלמים ולגרום לנזק מיותר שיעלה לנו אחר כך ביוקר. לכן, אולי משתלם לנו לחשוב על השכרת רכב בירושלים שתחסוך מאתנו מתשלומים מיותרים.


השכרת רכב בישראל – גם שיש תחבורה ציבורית


הרבה פעמים, בזכות העובדה שבארץ פועלת תחבורה ציבורית מגוונת (אוטובוסים, רכבות, מוניות שירות וכדומה), אנשים רבים נמנעים מהאפשרות להשכיר רכב, מתוך מחשבה שמדובר במעין "פינוק" מיותר. אבל האמת היא, שעם התחבורה הציבורית בארץ – לפעמים מדובר בצורך מהותי וחשוב שאין כמוהו. מהסיבה הפשוטה שישנם מקומות בארץ שאליהם או שהתחבורה הציבורית מגיעה בשעות מאוד ספציפיות במהלך היום או שהתחבורה הציבורית לא מגיעה בכלל. יישובים, מושבים ואפילו ערים שקצת יותר רחוקות מאזור המרכז (ולא רק), חוות לרוב תחבורה ציבורית מאוד מצומצמת ולעיתים אפילו די מקרטעת. זה כמובן, מבלי להזכיר את העובדה כי התחבורה הציבורית בארץ ברובה אינה פועלת בלילות באופן סדיר ובטח שלא בסופי שבוע. לכן, זו הסיבה שהשכרת רכב בארץ היא אינה בזבוז כסף מיותר – אלא צורך אמתי שיכול להעניק לכם עצמאות וניידות, גם אם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם רכב פרטי. יתרון נוסף בהשכרת רכב – הוא שאם אתם רוצים לנסוע לטיול ואתם יותר מ-5 אנשים שנכנסים ברכב הפרטי שלכם, אפשר להשכיר רכב גדול יותר וליהנות מנסיעה משותפת וגם לחסוך בעלויות!
מעוניינים בהשכרת רכב בירושלים או בכלל בארץ? מוזמנים להתקשר ל"הרץ" בטלפון - 3113* עוד היום לפרטים נוספים!