השכרת רכב בניו זילנד

רקע כללי


ניו זילנד (אאוטארואה - Aotearoa במאורית) מורכבת משני איים גדולים (האי הדרומי והאי הצפוני) ומספר איים קטנים נוספים. האזור הגאוגרפי כולו נקרא אוקיאניה הוא כולל מדינות וטריטוריות נוספות באוקיינוס השקט. בניו זילנד יש שלטון מלוכה, כאשר מבחינה רישמית זוהי מלכת בריטניה.
 

המתיישבים הראשונים באיים היו המאורים כהי העור ממוצא פולינזי. איי ניו זילנד המבודדים, גרמו לתווי יחודי של בעלי חיים וצמחיה.לדוגמא עצי הקאורי העצומים ובעלי הכנף כגון הקיווי, שהוא אחד מסמלי המדינה.
 

הנוף בניו זילנד הינו עוצר נשימה ומגוון מאוד הכולל יערות גשם עתיקים, הרי געש פעילים, קרחונים ופסגות מושלגות, לגונות כחולות, גייזרים ובוץ מבעבע, חופי ים, וכמובן הרקע המוכר ביותר של ניו זילנד – כרי דשא ירוקים עם פסיפס לבן של הכבשים.
 

שפה רישמית: אנגלית
מטבע מקומי: דולר ניו זילנדי NZD
עיר בירה: ולינגטון
עצמאות מבריטניה: 1901
העיר הגדולה ביותר: אוקלנד
אוכלוסיה: כ- 4 מיליון תושבים
הפרש שעות מישראל:  (יש לבדוק את השינויים על פי שעון הקיץ)

 

 

 

 

השכרת רכב בניו זילנד


חברת Hertz מציעה שירותי השכרת רכב בניו זילנד. סניפי השכרת הרכב של הרץ ממוקמים בסידני ובמלבורן. מרכזי השירות שלנו פתוחים לשירותכם.
 

חברת הרץ מציעה מגוון רחב של רכבים להשכרה: רכבי יוקרה, משפחה, קראוונים (קמפרוואן) ורכבים קומפקטיים ויעילים לעיר.
 

בשל הפופולאריות הרבה בהשכרת רכב בניו זילנד, חברת הרץ ממליצה להזמין את הרכב מראש עוד בסוכנויות הנסיעות של Hertz בארץ ולהבטיח שישמרו לכם רכב פנוי בחופשה שלכם.
השכרת רכב בניו זילנד מאפשרת לכם חופש רב המבטיח לכם את הנוחות והעצמאות לטעום מהשפע הרב אשר ניו זילנד מציעה. חברת הרץ מציעה לכם מגוון עשיר של רכבים, מדגמים פרקטיים ונוחים ועד לדגמי פאר אשר יהפכו את החופשה שלכם לחלומית.

 

 

השכרת רכב באוקלנד וכרייסטצ'רץ


סניפי הרץ ממוקמים בעיר המרכזית בכל אי. אוקלנד באי הצפוני ובשדה התעופה של כריסטצ'רץ באי הדרומי. ערים אלו הן המוקדים העיקריים לנחיתה ותחילת הטיול. אחת השאלות הראשונות בטיול בניו זילנד היא הבחירה האם להתחיל באי הדרומי או הצפוני, כאשר אחד השיקולים הוא מזג האוויר  מאחר והחורף מתחיל מוקדם יותר באי הדרומי הקרוב יותר לקוטב הצפוני.
 

שירותי מעבורת מתקיימים כמה פעמים ביום וניתן להעביר את כלי רכב פרטיים וקראוונים בין האיים.

 

 

חניוני דרכים ואתרי קמפינג לטיול ברכב


תיירות השכרת הרכב בחו"ל ובניו זילנד בפרט, הינה מפותחת מאוד מאחר והמרחבים והנופים המרהיבים הם חלק הכרחי מהחוויה המקומית. תיירים רבים משכירים רכב, בין אם לתקופה קצרה של כמה ימים או לתקופה ארוכה של כמה חודשים. ניו זילנד מצידה ערוכה בהתאם למבקרים הרבים המטיילים בה ברכב שכור וניתן למצוא בכל מקום אתרי קמפינג רבים הממוקמים בפינות היפות ביותר, לרוב על שפת אגם או חוף נחל, בקרבת מסלולי טיולים יפים ואטרקציות נוספות.


אתרי הקמפינג מסודרים וכוללים מטבח (מקררים גדולים ופינות בישול רבות), מקלחות מסודרות ולרוב מתקנים נוספים כמו מתקני ברביקיו, בריכה, טרמפולינות, אינטרנט ופינות חמד לישיבה. את הרכב ניתן לחבר לנקודת חשמל. כך שאם בחרתם להתפנק בקמפרוואן נוח, תוכלו למלא את המצברים של המקרר הפרטי שלכם ואבזרי החשמל. 
 

מאחר והמרחבים בניו זילנד הם עצומים, לאורך כל הדרך ניתן למצוא נקודות עצירה מסודרות לשינה או מנוחה (Rest Area). הרכבים להשכרה הפופולאריים בקרב זוגות צעירים הם רכבים פרטיים או רכבי וואן המכילים מיטה זוגית ומטבחון, בעוד משפחות עם ילדים נהנות מהחוויה העצומה בטיול בקראווון הכולל מיטה זוגית, מיטות ילדים, מטבחון, תאי אכסון ואביזרי קמפינג.