המדריך לביטוח רכב בחו"ל

המדריך לביטוח רכב בחו"ל

כל רכב אותו אנחנו שוכרים בחו"ל או כאשר אנחנו עדיין מתכננים את הטיול שלנו בארץ מצריך מאיתנו התמודדות עם חברות הביטוח. ברוב המקרים חברת ההשכרה אליה אנחנו פונים תעזור לנו בתהליך ההנפקה של ביטוח הרכב, אבל בכל מקרה חשוב לדעת את הפרטים המרכזיים ולהבין מה משמעותו של ביטוח כאשר מבצעים השכרת רכב בחו"ל.

מהו מחירו של ביטוח רכב בחו"ל?

ברוב המקרים זהו הנושא שהכי מעסיק אותנו – כמה זה יעלה לנו. אנחנו מוציאים לא מעט כסף על הנסיעה ורוצים לדעת שהתשלום על הביטוח לא מכביד. לרוב העלות של ביטוח לרכב שכור עומדת על כמה דולרים בודדים ליום. יש לקחת בחשבון שהתשלום הזה הוא בנוסף לתשלום של השכרת הרכב.

אילו סוגי ביטוחים כדאי לבצע?

חברות ההשכרה משכירות רכבים רק לאחר חתימה על ביטוח חובה. לצד ביטוח החובה שהוא חלק בלתי נפרד מהשירותים שנותנות חברות הביטוח לכל נהג באשר הוא, חשוב לחתום על ביטוח צד ג', שמגן על הנוהג ברכב מפני תביעות של צד שלישי.

שני הביטוחים האלו מספקים את מערך ההגנה הבסיסי על כל אדם ששוכר רכב בחו"ל. לצד שני ביטוחים אלו מציעות חברות הביטוח שירותים וסעיפים נוספים כחלק מהפוליסה ולכן חשוב לקרוא היטב את הפוליסה ולבדוק שהיא מתאימה לכם.

 האם כדאי לחתום על ביטוח מקיף?

חברות השכרת רכב רבות ממליצות לחתום על ביטוח מקיף. הביטוח המקיף כיום הוא חלק מתהליך ההשכרה. את עלותו משלם השוכר בנפרד מהעלויות הנוספות. כל חברת ביטוח מציעה סעיפים שונים, אבל ברמת העיקרון מדובר בביטחון שמכסה במקרים של גניבה, אובדן ציוד שהיה ברכב ובעיות נוספות שאינן מכוסות בביטוח החובה.

מהם התהליכים הדרושים לפני בחירת הפוליסה?

כמו כל שירות או מוצר אחר, גם ביטוח רכב עלינו לבדוק היטב לפני שאנחנו קונים. כדאי לוודא שהביטוח נותן את הכיסוי הרחב ביותר לכל צרה שלא תהיה. בנוסף, כדאי לבדוק מהם התנאים למימוש הביטוח, איך מודיעים לחברת הביטוח על הצורך בהפעלת הביטוח וכיצד פועל שירות הלקוחות כשאתם נמצאים בחו"ל.

מומלץ להשתמש באתרים המסייעים בהשוואת מחירים או להתקשר למוקד שירות הלקוחות של מספר חברות ביטוח ולבדוק איזו חברה מציעה לכם ביטוח במחיר שיהיה משתלם וחסכוני.

חשוב לציין, כי ברוב המקרים, חברת השכרת הרכב אליה אנו פונים תעזור לנו בתהליך ואף תציע לנו לרכוש את הביטוח כחלק משובר ההשכרה.

האם אפשר לשכור רכב ללא ביטוח?

ברוב מדינות העולם לא ניתן לשכור רכב ללא ביטוח. הביטוח הוא האמצעי להגנה ולפיצוי פרטי במקרים שונים שעלולים להתרחש בכל נסיעה לחו"ל ולכן חשוב לקנות ביטוח טוב ומקיף.