איך מעסיקים את הילדים בנסיעה?

דרכים יצירתיות להעסקת הילדים בדרכים בחו"ל

חופשה עם ילדים היא מבצע לא קטן. אנחנו לא רק צריכים לדאוג לבחירת חדרי מלון מתאימים, הזמנת מסעדות שמגישות מנות שילדים אוהבים ויצירת תוכנית שתעניין את הילדים ותספק להם אטרקציות לאורך הטיול, אלא גם לנושא השכרת רכב בחו"ל. אבל זה לא נגמר כאן, אתם צריכים גם להעסיק אותם במהלך הנסיעות. זהו בדיוק הזמן שבו אנחנו שומעים מהמושב האחורי של הרכב השכור את המילים: "אמא, משעמם לי!".

הנה כמה רעיונות יצירתיים עבורכם:

 

משחק – אני רואה את...

"אני רואה משהו צבוע אדום", "אני רואה משהו שעושה מוווו", "אני סופר חמישה שלטים". משחקי זיהוי צבעים, מספרים וזיהוי של דמויות ומראות מיוחדים לאורך הדרך יספקו לילדים אתגר ויהפכו אותם לחלק מהנסיעה. באמצעות משחק כזה הם הופכים לשותפים לטיול ומתחברים לנוף ולמראות שנשקפים מהחלון.

שאלה ותשובה

הנסיעה במכונית היא זמן מצוין להתחבר אל הילדים. כל אחד מבני המשפחה שואל בן משפחה אחר שאלת הכרות מעניינת. "איזה משחק אתה הכי אוהב לשחק?", "מי החבר הכי טוב שלך בגן?", "לאיזה מקום היית רוצה לטוס אם לא היינו טסים לכאן?". השאלות האלו יוצרות עניין וסקרנות, הזדמנות להכיר את הילדים שלכם טוב יותר ולהתחבר אליהם.

חידון טריוויה על הטיול

ילדים אוהבים תחרויות ולכן זו ההזדמנות לראות מה הם חווים ואיך הם סופגים את המקום. ערכו חידון טריוויה שבו כל המשפחה משתתפת. בכל פעם מישהו אחר נשאל שאלה שקשורה למקום שבו ביקרתם, למלון שבו אתם נמצאים או לאוכל המקומי שטעמתם בינתיים. אפשר להגדיר שמי שזוכה בחידון מקבל פרס, למשל לבחור איזה סגנון של אוכל יהיה הכוכב של ארוחת הערב הבאה.

משתמשים בזמן לתיעוד משפחתי

אחת הדרכים הכי מהנות להעביר נסיעה על כביש, במיוחד אם מדובר בכביש יפה ומעניין, היא לצלם אותו. מצלמות פולורויד חד פעמיות או כל מצלמה אחרת שמתאימה לילדים תאפשר לילדים לתעד את הנסיעה על הכביש. במקביל, תוכלו לתת להם להשתמש במצלמת הוידאו המשפחתית ולתעד את הנסיעה בתוכנית טלוויזיה מאולתרת משלהם. בסוף הטיול תוכלו להפוך את כל הצילומים לסרט תיעודי על הטיול או לאלבום תמונות שהילדים צילמו בעצמם.

לא נפסיק לשיר

נסיעה ארוכה היא הזדמנות לשיר הרבה שירים שאוהבים. תוכלו לשחק משחק שבו כל אחד שר התחלה של שיר ומישהו אחר צריך לנחש באיזה שיר מדובר. כשמנחשים מהו השיר כולם פוצחים יחד בשירה והנסיעה הופכת להרבה יותר חווייתית ומעניינת.