הכבישים המפחידים בעולם

ארבעת הכבישים המפחידים ביותר בעולם

אם אתם מתכננים נסיעה לדרום אמריקה או חולמים על טיול לסין הרחוקה, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה. כאשר אנו ניגשים לנושא השכרת רכב בחו"ל, רובנו לא ממש משקיעים מחשבה במצב הכבישים והדרכים עליהם אנחנו נוסעים כשאנחנו מגיעים לחופשה או לטיול מעבר לים. יש כבישים שלא ישאירו לכם ברירה אלא לחקור ולבדוק, לתשאל ולעלות עליהם בחרדה רבה, גם אם אתם שייכים לאלו שלא ממש מפחדים מהרפתקאות. לפי עיתונות מקצועית בתחום הרכב, לפי מגזיני טיולים מכל רחבי העולם ואתרי טיולים עצמאיים, אלו הם ללא ספק ארבעת הכבישים המפחידים ביותר בעולם.

דרך המוות בבוליביה

דרך המוות, או בשמה הפורמלי דרך יונגס, נחשבת לכביש המסוכן ביותר בעולם. בשנים האחרונות הכרתם את הכביש הזה ממהדורות החדשות שדיווחו על מטיילים ישראלים שנהרגו או נפצעו בכביש הזה בתאונות שונות.

 

דרך המוות היא כביש צר מאד, לעיתים ברוחב של שלושה מטרים בלבד, שנפרש לאורך מחוז יונגס שבבוליביה. תנאי הכביש הקשים, הגובה הרב והתשתית הצרה מאד עליה הוא פועל, כל אלו גורמים ללא מעט תאונות. התהום שנפערת מצד אחד של הכביש בחלק מהמסלול יכולה לגרום לכם לא לישון בלילה שלפני ובטח שלא לעצום עין במהלך הנסיעה.

 

 

 

מנהרת גאוליאנג בסין

המנהרה הותיקה של מחוז גאוליאנג ממוקמת בתוך הר, אחד מתוך כמה פסגות הרים שמרכיבים את רכס הרי הטאיהנג, אזור כפרי ולא מפותח של סין. המנהרה נחצבה על ידי תושבי הכפרים של המחוז בשנות השבעים של המאה הקודמת ומאז היא מקור לתאונות בלי סוף.

רוב התאונות נגרמות בגלל המבנה הצר של המנהרה, שבה כלי הרכב הסינים לא ממש מצייתים לכללי האזהרה. כל מה שניתן הוא לעצום עיניים חזק, להחזיק אצבעות לדרך צלחה ולהשתדל לא להסתכל דרך החלונות ולהבחין בתהום שנפערת מצד אחד ויכולה להטריד את מנוחתכם בזמן הטיול.

הכביש באי לוזון

האי לוזון הוא האי המרכזי בין איי הפיליפינים. הכביש הראשי שחוצה אותו נקרא הלסמה. זהו כביש צר מאד שנמצא בגובה רב. בחלק מהאזורים על הכביש הגובה משמעותי בכך שנוצר ערפל שמפריע לראיית הנהגים. בנוסף לכך, נופלים על הכביש סלעים מפסגות ההרים מסביב, מה שהופך את החוויה למפחידה מאד.

בין פקיסטן לסין

הקרקורם, הכביש המחבר בין פקיסטן וסין, נחשב לאחד הכבישים הכי גבוהים בעולם ומי שעולה ונוסע עליו מסתכן בבעיות בריאותיות שונות, למשל היעדר חמצן במוח. הנופים העוצמתיים שהוא מספק מביאים את חובבי האתגרים לא לפחד ולנסוע בחלקיו המפחידים יותר של הכביש. הכביש עולה בחלק מהמסלול לגובה של 4800 מטרים.