כיצד מתכננים טיול כוכב?

טיולי כוכב – הרפתקה אידיאלית למשפחות

תכנון של טיול משפחתי בחו"ל ואפילו פה בישראל, יכולה להיות משימה לא פשוטה אם יש לכם ברשימת המשתתפים ילדים, בני נוער ואתכם – המבוגרים.

המחשבה לקום בכל בוקר ולארוז מזוודה בדרך לעוד יעד ולמלון חדש יכולה להיות מעייפת עוד לפני שיצאתם אל הטיול. טיולי כוכב מאפשרים למשפחות וגם לזוגות ולבודדים לנחות במקום מסוים, להתאקלם בנוחות אל תוך חדר המלון המטופח ולצאת ממנו בכל בוקר להרפתקה חדשה.

כיצד מתכננים טיול כוכב?

טיול כוכב בנוי על מציאת נקודת מרכז, שבה נמצא המלון שלכם. טיולי כוכב צריכים לאפשר לכם לצאת מהמלון בכל בוקר ליעד חדש, לנסוע נסיעה שאיננה ארוכה מדי ולחזור בכל ערב למלון שבו בחרתם ללון.

לדוגמה - אחד המקומות הטובים ביותר לטיולי כוכב הוא איטליה. בחירה בעיר מילאנו למשל כנקודה לטיול כוכב ויציאה בכל בוקר למקום אחר בסביבה, תבטיח לכם הכרות רחבה יחסית עם אזור צפון איטליה והאגמים, הסמוכים לעיר.

מומלץ לתכנן טיולי כוכב תוך מחשבה על הדברים הבאים:

 

·         חיפוש מלון שנמצא בנקודה מרכזית ושמציע את כל השירותים שתצטרכו במהלך השהות במדינה/באזור.

·         יציאה נוחה לכבישים מהירים מהעיר בה נמצא המלון.

·         אפשרויות לטיולים ואטרקציות במרחק של לא יותר מ-100-150 ק"מ לכל כיוון, מה שיאפשר לכם להנות מהטיול ולא להגיע מותשים לכל יעד.

·         השכרת רכב נוח מחברה אמינה ומקצועית, כך שלא תצטרכו לדאוג לאורך הטיול לתקינות הרכב ותוכלו להחזיר אותו לאחר השימוש בעיר שבה אתם לנים או בסביבת שדה התעופה ממנו אתם טסים הביתה. 

·         מקום מעניין ומגוון, עם מסעדות, מקומות בילוי לערב ושפע של אטרקציות מסביב.

יעדים אליהם כדאי וניתן לתכנן טיולי כוכב – 5 המלצות מאיתנו

איטליה:

איטליה מחולקת לאזורים שבכל אחד מהם עיר גדולה ומרכזית. מילאנו היא בירת הצפון, רומא היא בירת הדרום לצד העיר נאפולי שנמצאת דרומה ממנה, פירנצה נמצאת במרכז המדינה ואילו ונציה נמצאת בצד הצפון מזרחי שלה. כל אחת מהנקודות המרכזיות האלו יכולה להיות נקודת עגינה מצוינת לטיולי כוכב עם ילדים, עם בן או בת הזוג או לגמרי לבד.

אנגליה – ובעיקר לונדון:

קשה לראות את אנגליה כולה בטיול אחד ולכן בכל מקרה כדאי להתמקד באזור מסוים. לונדון היא המוקד המרכזי ביותר והיא מספקת נקודת יציאה נוחה לטיולים יומיים באזורים כפריים ומעניינים כמו אסקס, סאסקס, The Cotswolds, קנט, ווסקס ואחרים. בצפון המדינה תוכלו לבחור במנצ'סטר או ליברפול בתוך ערי אמצע של טיולי כוכב.

ספרד –  ובעיקר ברצלונה:

בירת קטלוניה מהווה נקודת יציאה מושלמת לכל טיול כוכב, ארוך או קצר באזור יפיפה, ירוק ומעניין. מברצלונה ניתן לצאת לטיולים יומיים באזור קטלוניה והחוף. מעיירות החוף דרך איזור המונסראט ועד לאנדורה.

הולנד:

מרחקי הנסיעה בהולנד ממקום למקום קצרים ולכן זוהי מדינה אידיאלית לתכנון טיולי כוכב. בהולנד כפרי משפחות שאפשר להגיע אליהם עם רכב שכור, אלו נמצאים מחוץ לאמסטרדם באזורים כפריים ומספקים נקודת יציאה מושלמת לטיולים בכל רחבי המדינה. 

טיולי כוכב הם ללא ספק טיולים המתאימים למשפחות עם ילדים, לצד כל מי שרוצה להרגיש בנוח, בלי לחץ ובלי מטלות יומיות, לאורך כל הטיול. כמעט בכל מדינה בעולם תוכלו להנות מטיולי כוכב מעניינים שייקחו אתכם לנקודות יפות ומיוחדות.