השכרת רכב באיטליה

השכרת רכב באיטליה


טיול עם רכב בחו"ל מאפשר חוויה קלילה, מהירה ופשוטה של התניידות מיעד ליעד. מדינה כמו איטליה, המלאה במחוזות קסומים ויפיפיים, תהווה יעד מושלם לטיול שבו מטפלים אף בהשכרת רכב בחו"ל. בין אם אתם טסים עם חברים, משפחה או בני זוג, השכרת רכב באיטליה תאפשר לכם להגיע לערים, אטרקציות ואתרים שונים, בזריזות ותוך הנאה מנופים מהממים. להלן מידע מועיל לכל אדם המעוניין לשכור רכב לטיול באיטליה.


יתרונות השכרת רכב באיטליה


במידה ואתם מעדיפים לצאת עם משפחתכם לטיול עצמאי ברחבי איטליה, ללא תלות בקבוצה גדולה של תיירים, השכרת רכב באיטליה היא פתרון מעולה. בשדה התעופה תוכלו כבר לבחור את סוג הרכב שאותו תהיו מעוניינים להשכיר, בהתאם לצרכים שלכם בטיול ומספר האנשים המתלווים אליכם. ישנן מגוון אפשרויות של רכבים, כגון: ידני, אוטומטי, מיניוואן למשפחה גדולה, רכב קטן שמתאים לזוג ועוד.
מבחינת התמצאות בכבישי איטליה, אין שום סיבה לדאגה, כיוון שאתם מגיעים לאחת המדינות עם מערכת הכבישים מהמפותחת והמתקדמת ביותר במדינות אירופה. באמצעות אפליקציות שסביר להניח שכבר יש לכם בסמארטפון תוכלו להתמצא ללא בעיה ברחבי המדינה הקסומה הזו. רישיון הנהיגה הישראלי שברשותכם יהיה תקף לתקופה של שנה באיטליה, כאשר נסיעה ללא רישיון היא כמובן עבירה פלילית.


דגשים חשובים לידיעת שוכרי רכב באיטליה


הקפידו תמיד לשמור בקרבתכם את מסמכי ההשכרה והביטוחים של הרכב. רשמו לפניכם כי המהירות המותרת בשטח העירוני באיטליה זהה למהירות בארץ, 50 קמ"ש, כאשר בכבישים הראשיים מחוץ לערים המהירות המותרת היא 110 קמ"ש. בכבישים המהירים מהירות הנסיעה המותרת היא 130 קמ"ש. בחלק גדול מהכבישים המהירים תצטרכו לשלם אגרה עבור הנסיעה, שימו לב שכל כמות קילומטרים מסוימת שתיסעו תמצאו תחנות עצירה לתשלום האגרה. בכל מקרה יש תמיד להישמע לתמרורים במקום.
אם נבחן לרגע את הנסיעה בתוך הערים באיטליה יותר לעומק, חשוב לדעת שישנם אזורים מסוימים בתוך הערים בהם מותר רק לתושבי האזור להיכנס עם רכב. הקפידו לנהוג בהתאם לחוקים, כיוון שישנן מצלמות ושיטור ביציאות מאותם אזורים וניתנים קנסות למי שמפר את החוק. זה לא אומר שלא כדי להשכיר רכב בחו"ל, פשוט חשוב שתשימו לב לחוקים בכל אזור בו אתם נוהגים, כאשר בתוך הערים עצמן עדיף למצוא חניון ולצאת לטייל ברגל.
רוב כלי הרכב באיטליה פועלים על דלק דיזל, כאשר רוב תחנות הדלק בשירות עצמי אינן מקבלות כרטיסי אשראי. האיסור על שימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה חל כמובן גם באיטליה. מבחינת אורות הרכב, יש להדליקם כחצי שעה לאחר השקיעה ועד חצי שעה לפני הזריחה. בזמן נסיעה בין-עירונית, במנהרות ובתנאי מזג אוויר קשים תצטרכו להדליק את אורות הרכב גם כן. בכל הנוגע להשכרת רכב באיטליה, שימו לב בעת קבלת הרכב שאין שריטות או פגיעות, במידה וקיימת פגיעה כלשהי צלמו אותה.