איך לבחור רכב בהתאם לסוג הטיול?

איך תבחרו רכב לטיול שלכם?


עבור כל סוג של טיול, ישנו יתרון ברור בהשכרת רכב בחו"ל. באמצעות רכב תוכלו לטייל בקלות וללא תלות בלוחות זמנים של תחבורה ציבורית או תעריפי נסיעה יקרים במונית. עבור זוג, משפחה, קבוצת חברים וכל סיטואציה אחרת, העצמאות והאפשרות להתנייד עם רכב ברחבי המדינה בה מבקרים היא נהדרת. תוכלו להרשות לעצמכם לטייל בכל שעה בה תרצו ותוכלו גם להגיע לכל מקום שעולה על הדעת, שייתכן שבאמצעים אחרים לא תוכלו להגיע אליו.


השכרת רכב בחו"ל


לפני שמבצעים השכרת רכב בחו"ל, חשוב לבדוק היטב את האפשרויות השונות ולאו דווקא לקפוץ מיידית על ההצעה הזולה ביותר. בהתאם לטיול שאתם מתכננים וכמות האנשים וילדים שהרכב צריך להכיל, תצטרכו לבחור מבין קבוצות הרכבים השונות. אף על פי שהבדלי המחירים בין קבוצות הרכב הקרובות לא שונים באופן משמעותי, ההבדל בגודל הרכב ונוחות הנסיעה יהיה משמעותי וניכר. על מנת להימנע ממצבים לא נוחים עדיף לבצע את הזמנת הרכב מבעוד מועד כאשר אתם עדיין בישראל ומתכננים את החופשה.
התאימו את סוג הרכב לאופי הטיול שאותו אתם מעוניינים לחוות. אם התכנית שלכם היא לצאת לטיול משפחתי ברחבי הערים שיש למדינות אירופה להציע, לא יהיה לכם צורך ברכב שטח גדול ועוצמתי. לטיול בעל אופי כזה תעדיפו לשכור רכב משפחתי קטן, בעל שתיים או ארבע דלתות. במידה והתכנית שלכם הפוכה, דאגו להזמין רכב עם נפח מנוע מעל ל- 1600 סמ"ק, על מנת שתוכלו לטייל בבטחה בתוואי שטח תלולים והרריים.


בחירת סוג הרכב המתאים ביותר לחופשה שלכם


בזמן ביצוע השכרת רכב בחו"ל, חשוב לא להתפשר על נוחות וחשוב מאוד לשאול את השאלות הנכונות. תתחילו מהתאמת הרכב למספר הנוסעים ובדקו מה רמת השימוש שתהיו מעוניינים לעשות בו. במידה ואתם נופשים כזוג, תוכלו לחסוך ולשכור רכב קטן יותר. אם תרצו לשדרג את עצמכם לרכב מפואר יותר, תצטרכו להיערך להוצאות בהתאם. אם התכנית היא לטייל מעיר לעיר ולצאת בערים עצמן לטיולים רגליים, תוכלו להסתפק ברכב מהקטגוריות הפשוטות יותר.
במידה ואתם מתכננים לצאת למסעות ארוכים ברחבי המדינה בה תנפשו, בין אם אתם נופשים כזוג או כמשפחה עם מספר ילדים, שימו לב שאתם בוחרים רכב שיכול לעמוד בטיול מסוג זה. בחלק גדול מהמקרים השכרת הרכב נעשית לפי קבוצת הרכב בלבד. לא תמיד יהיה ניתן להבטיח מראש את סוג הרכב עצמו, כך שהחברה להשכרת הרכב שממנה תבצעו את ההזמנה, תעשה כל שביכולתה לספק רכב בהתאם להגדרת הקטגוריה שאותה תבחרו.