טיפים להשכרת רכב בחו"ל

10 טיפים להשכרת רכב בחו"ל:

 

 1. ראשית בחרו את חברת ההשכרה הרצויה ע"פ הקריטריונים: שירות, פריסת תחנות השכרה במדינות בהם תטיילו, דבר שעלול להיות משמעותי במקרה של תאונה או תקלה לרכב, ישנן חברות הנותנות שירות מענה טלפוני 24 שעות ביממה כולל תמיכה מישראל.
 2. הקדימו להזמין רכב כמה שבועות לפני מועד הטיסה, יש לקחת בחשבון כי בכל מקום ורגע נתון בעולם ישנם אירועים שותפים לרבות: חגים, ימים לאומיים, תערוכות וכנסים. אירועים אלו עלולים להוביל לחוסר זמינות ברכבים אפילו בחברות המובילות בשוק.
 3. מומלץ להזמין רכב מישראל היות ולחברות ההשכרה בחו"ל יש אינטרס מובהק למכור שוברים במחירים אטרקטיביים מראש ובכך למשוך אליה תיירים במחירים נמוכים יותר מהתעריף המקומי.
 4. בידקו אם ברשותכם רישיון ישראלי בתוקף (רישיון זמני אינו תקף לנהיגה בחו"ל על אף שיש בחלקו כיתוב באנגלית, לא תוכלו באמצעותו לשכור רכב בחו"ל, כנ"ל - כרטיס אשראי בינלאומי בתוקף (החברות המובילות בשוק ידרשו ממך את הביטחונות הנ"ל, מזומן לא יעזור במקרה הנ"ל.
 5. בחרו את סוג הרכב בהתאם לחופשתכם , שאלו את עצמכם מספר שאלות מנחות:
  - מספר הנוסעים? (אל תתפשרו על נוחות, יש להתאים את הרכב לכמות הנוסעים תוך התחשבות בנוחות הישיבה ברכב, יש לקחת בחשבון נסיעות ארוכות וממושכות.
  - כמות המטען? מזוודות אינן גמישות כך שרכב עם תא מטען גדול ומרווח יכול לספק את צורכי המטען שברשותך, יש לתת חשיבות לגודל המזוודות.
  - נפח המנוע  עלול להיות משמעותי בשטח הררי לכן רצוי לשכור רכב בנפח מנוע של לפחות 1600 סמ"ק.
 6. בחרו בציוד עזר המתאים על מנת שיסייע לכם בחופשה: מערכת ניווט לוויני המאפשרת התמצאות קלה ונוחה בהגעה ליעד, דבר שיכול להוות חיסכון בזמן וחיסכון משמועתי בדלק.
 7. בחודשי החורף יש לדאוג לציוד חורף כדוגמאת: צמיגי שלג ושרשראות, ישנם מקומות שונים בהם השלג עמוק ולא תתאפשרנה המשך הנסיעה ללא הציוד הנ"ל.
 8. יש לתת חשיבות גבוהה לנושא הביטוחים בשכירת רכב בחו"ל, אל תשכרו רכב ללא ביטוח ביטול השתתפות עצמית או לחילופין ביטוח שמחזיר לך את ההשתתפות במקרה של נזק או תאונה.
 9. מומלץ להחזיר את רכב ההשכרה בזמן המדויק ולדאוג להחזיר את מיכל הדלק במלואו, על מנת לחסוך אי נעימויות וחיוביים מיותרים מצד חברת ההשכרה.  חשוב: שמרו את הקבלה על מילוי טנק הדלק האחרון שלכם. במקרה של חיוב מצד חברת ההשכרה – תוכלו להשתמש בקבלה כתיעוד על המילוי (השעה והתאריך מופיעים על הקבלה).
 10. והכי חשוב: סעו בנוחות וברוגע – אתם בחופש...

 

השכרת רכב בחו"ל